Дома Фудбал Италија Проблем за Пирло: Мората го пропушта натпреварот со Верона

Проблем за Пирло: Мората го пропушта натпреварот со Верона

Јувентус против Кротоне се врати на победите во Серија А, а прилика за нов триумф ќе има викендов кога гостуваат кај екипата на Верона.

Натпреварот е од големо значење за Андреа Пирло и неговите тимови кои денес дознаа една лоша вест.

Имено, Алваро Мората не тренираше од средата поради здравствени проблеми, затоа и не играше против Порто минатата недела.
Останува да се види што ќе се слчува денес и утре, како и на денот на самиот натпревр, но извесно е дека Јувентус нема да ризикува со шпанскиот напаѓач.

Мората така се придружи на Паоло Дибала кој исто така нема да биде на располагање на Пирло за овој меч. Мората последен пат во листата на стрелци се запиша во против Парма на 19. декемри. Од тогаш подели само две асистенции и нема постигнато гол.

Натпреварот помеѓу Верона и Јувентус се игра во сабота во 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…