Дома Фудбал Проблем за Валенсија – Флоренци има сипаници

Проблем за Валенсија – Флоренци има сипаници

Алесандро Флоренци пристигна во Валенсија на позајмица од Рома до крајот на сезоната, но во Шпанија веднаш почна да се соочува со проблеми.

Настапи на три меча, а против Гетафе доби директен црвен картон и нема да игра во следните два меча.

Дури и да не добиеше казна Флоренци сигурно немаше да игра во следниот период бидејќи му се дијагностицирани сипаници.

Флоренци од средната не се појавува во трнинг кампот бидејќи откако му биле дијагностицирани сипаници се наоѓа во карантин.

Пред Италијанецот очигледно е долга пауза, што ќе биде проблем за Валенсија бидејќи е јасно дека Флоренци е големо засилување за „лилјаците“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…