Дома Топ вести Проблем за Барселона: Премиерлигашите и го „крадат“ најголемиот талент

Проблем за Барселона: Премиерлигашите и го „крадат“ најголемиот талент

Водството на Ла Лига на официјалната веб-страница го избриша Гави од Барселона затоа што Судот реши да го прекине договорот меѓу талентираниот фудбалер и каталонскиот гигант.

Гави повеќе не се смета за професионален фудбалер, туку за член на академијата на Барселона откако Ла Лига не го прифати новиот договор на Барса со фудбалерот.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Најголем проблем за Барселона претставува фактот што на Гави на крајот на сезоната му истекува договорот, па може да си замине како слободен агент.

Ситуацијата будно ја следат клубовите од Премиер лигата, пред се Ливерпул и Манчестер Сити кои сакаат да ја искористат ситуацијата и му нудат многу повисока плата на младиот Шпанец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…