Дома Фудбал Италија Проблем во преговорите меѓу Квардадо и Јувентус

Проблем во преговорите меѓу Квардадо и Јувентус

Колумбискиот фудбалер Хуан Квардадо беше блиску до потпишување на нов договор со Јувентус, но до официјализирање на соработката неопходно е да се надминат разликата меѓу двете страни.

Квардадо веќе влезе во четвртата деценија од животот и пракса на големите клубови е со тие фудбалери да потпишуваат едногодишно договори, додека Колумбиецот смета дека заслужува договор на уште две сезони.

Актуелниот договор му истекува на крајот од сезоната, а тоа значи дека веќе од 1. јануари ќе може бесплатно да премине во друг клуб. Како што пренесува „Газета дело Спорт“ во овој момент најреална опција е договор до 2023 година со истата плата од пет милиони евра или минимална корекција.

Фудбалерот кој во саботата против Фиорентина донесе бодови за „старата дама во финишот од натпреварот во овој момент е со репрезентацијата на Колумбија, а по враќањето се очекува одговорот колку продолжувањето на соработката блиску.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…