Дома Македонски спорт Проблеми за Македонија: Без капитенот на стартот од Лигата на Нации!

Проблеми за Македонија: Без капитенот на стартот од Лигата на Нации!

Македонија на почетокот од јуни ја очекуваат натпревари од Лигата на Нации против Бугарија (2. јуни), Гибралтар (5. јуни), Грузија (9. јуни) и Гибралтар (12. јуни) од групата 4 во Ц сегментот од новото издание на Лига на нации. 


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓На денешната прес-конференција Милевски зборуваше и за проблемите со повреди. Поради повреда, освен Тихомир Костадинов за кој е познато од претходно, ќе отсуства и капитенот Стефан Ристовски.

,,Подготовките ќе ги започнеме со проблеми. Поради повреди со нас нема да бидат Костадинов и Стефан Ристовски. Јаховиќ и Адеми добија одмор од моја страна, додека Ердал Ракип побара да биде ослободен поради лично причини. Стефан има повреда на стапалото и нема да биде тука за овој собир. Се надеваме дека нема да се работи за скршеница и подолга пауза”.

Ќе потсетиме, списокот на кој има тројца дебитанти Милевски го објави на почеток на оваа недела. (ТУКА) Исто така, селекторот додаде и дека нема да повикува нови фудбалери, па така во овој циклус од четири натпревари ќе одиме со 26 фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…