Дома Фудбал Проблемите на Капело во Мадрид: Касано јадел помфрит, Роналдо ги викал соиграчите на журки…

Проблемите на Капело во Мадрид: Касано јадел помфрит, Роналдо ги викал соиграчите на журки…

Фабио Капотело се ппотсети на неговиот втор мандат во Реал, кој беше во 2006/07 година и тогаш се задржа само една сезона.

Иако Капело е големо име сепак му било тешко да се справи со преполната соблекувална со ѕвезди.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Антонио Касано пред секој натпревар бараше помфрит. Значи целосно неприфатливо. Колку многу јадеше пак Роналдо…Одлучив да го отпишам бидејќи беше дебел и констатно се забавуваше и ги влечеше останатите фудбалери со себе.

Имаше 94 килограми кога побарав да ослабе и дојде до 92.5. Еден ден дојде Ван Нистерлој и ми кажа дека соблекувалната смрди на алкохол, беше во право…“, изјави Капело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…