За среќа, Македонија е, можеби, единствената репрезентација на ЕП во Загреб без позначајни проблеми со повредени играчи. Единствениот кој има болка е Немања Прибак, кој го свитка скочниот зглоб на левата нога уште во првите денови во јануари, во Скопје.

„Можам да играм, тренирав нормално, ама уште се појавува оток. Еве сега сум добар, но штом мирувам, попладне откако одморам повторно ќе отече. Но, добро е, верувам дека ќе бидам добар“,  изјави  за еден од македонските портали

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ВИДЕО: Нестор е мајстор знае и од „отпадоци“ да испрати супер прецизен удар!

Тимот за кои настапуваат македонските напаѓачи, Илија Несторовски и Александар Трајковски …