Дома Фудбал Германија Претседателот на Баерн: Бидете сигурни дека Милер ќе остане

Претседателот на Баерн: Бидете сигурни дека Милер ќе остане


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Претседателот на Баерн Минхен, Херберт Хајнер изрази увереност дека Томас Милер ќе остане во тимот и следната сезона.

Минатата недела „Билд“ објави дека искусниот Германец не е задоволен и размислува да го напушти клубот.

Меѓутоа, Хајнер изјави дека сите можат да бидат сигурни дека Милер ќе игра во Баерн и следната сезона.

„Сакам да кажам дека Томас Милер не е само фудбалер на теренот, тој е симбол на Баерн. Целата своја кариера ја помина во нашиот клуб и е олицетворение на нашиот менталитет“, изјави претседателот на Баварците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…