Дома Останати Пресврт: Тајсон ја потврди борбата со Холифилд! 🎥

Пресврт: Тајсон ја потврди борбата со Холифилд! 🎥

Борбата која долго време се очекува помеѓу Мајк Тајсон и Евандер Холифилд сепак ќе се одржи.

Вчера се појавија информации дека Тајсон одбил 25 милиони евра за оваа борба, сепак после таквите информации се огласи самиот Мајк и се демантираше.

Тајсон ја потврди третата борба со Холифилд. Холифилд победи во 1996 година, а една година подоцна се случи еден од најпознатите моменти во историјата на спортот, Тајсон гризна дел од увото на Холифилд и беше дисквалификуван.

Сега Тајсон на 54, а Холифилд на 58 години ќе ја имаат третата борба.

Како што изјави Тајсон борбата ќе се случи на 29. мај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart во центарот на Скопје ја продолжи акцијата за помош на здравствените установи

Тетово, Битола, Штип, Скопје… Низата од донации во различни градови кои компанија Mo…