Дома Фудбал Англија Премиер лигата ја претстави топката за новата сезона 📸

Премиер лигата ја претстави топката за новата сезона 📸

Веќе започнуваат да се прават подготовките за новата сезона, па така Премиер лигата ја претстави топката која ќе се користи во ова натпреварување наредната сезона.

Денес од Премиер лигата ја претставија топката, а утре се очекува да излезе и распоредот за новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…