Дома Тикет на денот Премиер лигата можна нова дестинација за Лука Јовиќ

Премиер лигата можна нова дестинација за Лука Јовиќ

Срспкиот напаѓач Лука Јовиќ наскоро би можел да го напушти Реал Мадрид.

Јовиќ не ги оправда очекувањата и се погласни се шпекулациите дека ќе ги напушти „кралевите“.

Сега во медиумите како негова потенцијална дестинација се споменува Англија, поточно Арсенал.

За Реал оваа сезона српскиот напаѓач одигра само 11 натпревари и постигна еден гол. Заминувањето во Англија за него би можел да биде добар потег, а изгледа дека и на „Емирати“ се „загреани“ за ваква зделка.

Во Арсенал наводно веруваат дека Јокиќ има што да покаже. Ќе потсетиме, Реал за неговите услуги плати 60 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Го видовте потегот на Роналдо кон Пакета по натпреварот? (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вчера против Милан одигра прилично лош натпревар. Португалецот не беше н…