Дома Фудбал Италија Преговорите започнале: И Елмас ќе игра во друштвото на богатите?

Преговорите започнале: И Елмас ќе игра во друштвото на богатите?

Според последните информации од Италија македонскиот бисер Елиф Елмас би можел да игра во друштвото на богаташите бидејќи наводно Наполи влегол во преговори.

Аурелио Де Лаурентис од поодамна не е во баш најдобри односи со УЕФА и првиот човек Чеферин, па се пишува дека веќе остварил контакт со Флорентино Перез кој е претседател на ова ново натпреварување.

Веста дека Наполи преговара со Суперлигата доаѓа во ист ден кога е објавено и дека Бенфика влегла во преговори.

Наводно инвестициската банка „Џи-Пи Морган“ која со шест милијарди ќе ја поддржи Суперлигата и веќе ги контактирала и им ги доставила понудите за влез во лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…