Дома Македонски спорт Мак фудбал Прво заминување по оставката на Седлоски: Каланоски после само два месеци го напушти Шкупи

Прво заминување по оставката на Седлоски: Каланоски после само два месеци го напушти Шкупи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шампионот Шкупи го раскина договорот со напаѓачот Антонио Каланоски.

Искусниот напаѓач после само два месеци поминати на Чаир ќе си бара нов клуб. Веста за раскинувањето на договорот ја потврди тимот преку социјалните мрежи.

Како што објавија чаирчани до раскинување на соработката дошло после договор од двете страни.

Ова е првото заминување од таборот на Шкупи откако Гоце Седлоски ја напушти клупата на шампионите. Преодниот рок во Македонија е отворен од 6. септември па ќе видиме дали ќе има нови промени.

Во Шкупи Каланоски дојде од редовите на кратовски Силекс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…