Дома Македонски спорт По хет-трикот Јаховиќ се најде во тимот на колото на Турција 📸

По хет-трикот Јаховиќ се најде во тимот на колото на Турција 📸

Македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ одиграо одличен натпревар за викендот каде што со хет-трик го предводеше Гецтепе до победа.

Гецтепе со 3:2 го доби дуелот со Хатајаспор. Сите три гола за Гецтепе беа дело на Јаховиќ. По неговиот ваков учинок сосема очекувано е што се најде во тимот на колото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …