Дома Фудбал Англија Потрес во соблекувалната на Јунајтед: Играчите се свртеа против миленикот на Мурињо

Потрес во соблекувалната на Јунајтед: Играчите се свртеа против миленикот на Мурињо

0

Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб!

После поразот во градското дерби настанал вистински хаос во соблекувалната на Манчестер Јунајтед, а прилината бил Немања Матиќ, пренесуваат англиските медиуми.

Наводно фудбалерите на Јунајтед не се задоволни од игрите на Матиќ не можат да разберат сошто Мурињо постојано го протежира и зошто Србинот има толку голем „кредит“ кај Специјалниот.

Соблекувалната смета дека Фред е неправедно запоставен во однос на Матиќ кој според нивното мислење оваа сезона игра под нивото и би требало да се пресели на клупата.

Дали Мурињо ќе попушти под притисокот или сепак ќе продолжи да го форсира Матиќ во стартниот тим ќе видеме после репрезентативната пауза.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…