Дома Останати Ракомет Потенцијален голем проблем за Македонија: Се повреди Кире Лазаров…

Потенцијален голем проблем за Македонија: Се повреди Кире Лазаров…

0

Македонската селекција не игра баш најдобро во натпреварот против Шпанија, но уште поголем проблем за нашата селекција би можела да биде повтредата на Кирил Лазаров.

Капитенот на нашата репрезентација го напушти натпреварот во 11 минута по акцијата со Георгиевски по која добивме пенал, Лазаров од тој момент не се врати на теренот, а на негово место влезе младиот Мартин Велковски.

Во овој момент нема информации за каква повреда станува збор но се надеваме дека не е ништо сериозно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Ракомет

Проверете

Ова го може само „Специјалниот“: После едно прашање го прегрна новинарот (видео)

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо направи шоу по завршувањето на натпреварот со …