Дома Фудбал Италија Потег за респект: Ултрасите на Милан го пропуштија дербито со Јувентус за да помогнат на погодените од пополавите

Потег за респект: Ултрасите на Милан го пропуштија дербито со Јувентус за да помогнат на погодените од пополавите


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Милан вчера го победи Јувентус во дербито во Серија А и така го обезбеди пласманот во Лигата на шампионите наредната сезона.

Овој натпревар одлучија да го пропуштат околу 200 ултраси на „росонерите“. Навивачите кои се сместени на популарната „Курва Суд“ место на дербито, вчера помагаа на погодените од пополавите во регионот Емилија Ромања.

Тие одлучија тие 80 евра за билет да ги соберат и да купат потрени намирници за погодените. Освен тоа тие беа на лице место и помагаа во рачистувањето на регионот кој претрпе навистина голема штета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…