Дома Фудбал Потег за респект: Реал Сосиедад трофејот од купот го сподели со вистинските херои!

Потег за респект: Реал Сосиедад трофејот од купот го сподели со вистинските херои!

Минатата недела Реал Сосиедад го освои Купот на Шпанија откако во финалето беше победен Атлетик Билбао со минимални 1:0.

Тоа финале беше од минатата сезона 2019/2020 затоа што прво беше одложено поради Ковид-19. За Сосиедад ова беше првиот трофеј по пауза од 34 години и тој го посвети на хероите во ова тешко време.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Капитенот Микел Ојарзабал и соиграчите ја посетија болницата во „Сан Себастијан“ со цел радоста да ја споделата со сите вработени во болницата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…