Дома Топ вести Потврдено: Икарди можел да го напушти Интер и да го засили ривалот од Серија А!

Потврдено: Икарди можел да го напушти Интер и да го засили ривалот од Серија А!

0
icardi

Човекот кој сега ја носи капитенската лента во Интер многу лесно можел да ги напушти „нероаѕурите“ и да премине во Наполи.

Не станува збор за медимска шпекулација, туку ова за медиумите го потврди соработк на Аргентинецот.

Мауро Икарди бил блиску до трансфер во Наполи.

„Беше блиску до Наполи. Тогаш Интер немаше играч кој може да го замени, а мислеа дека Наполи нема да стигне далеку во преговорите. Сепак, беше навистина блиску, Наполи нудеше 60 милиони евра“, откри Улисе Савини соработникот на Икарди.

Тогаш Наполи го доведе Милик.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …