Дома Фудбал Останато Потврдено: Ибрахимовиќ се враќа на терените!

Потврдено: Ибрахимовиќ се враќа на терените!

Eкс-фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ повторно ќе истрча на теренот и тоа за последен пат во кариерата во дресот на Шведска на пријателски натпревар против Србија.

Натпреварот ќе се одигра на 8-ми јуни 2024 година. Спектаклот ќе се одигран а стадионот „Пријатели“ во Стокхолм потврди фудбалскиот сојуз.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Билетите за овој натпревар веќе се пуштени во продажба и ќе бидат по цена од 20 и 45 евра. Ибрахимовиќ кариерата ја заврши минатата година, одигра 122 натпревари и постигна 62 гола.

Низ кариерата Ибрахимовиќ го носеше дресот на гиганти како Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, ПСЖ, Манчестер Јунајтед…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Портсмунт по 12 години се врати во Чемпионшип: Следуваа спектакуларни сцени 🎥

Портсмут го освои трофејот во Лига 1 (трета лига на Англија) и обезбеди пласман во Чемпион…