Дома Фудбал Останато Постигнат првиот гол во историјата на Конференциската лига🎥

Постигнат првиот гол во историјата на Конференциската лига🎥

Започна групната фаза во Конференциската лига со мечот помеѓу Макаби Тел Авив и Ашкарет.

Првиот гол во историјата на новонастанатото натпреварување го постигна Стипе Перица.

Хрватот во 14-та минута постигна гол за Макаби, но гостите израмнија само неколку минути подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…