Дома Фудбал Останато После 19 години: Голема промена во Реал Мадрид

После 19 години: Голема промена во Реал Мадрид

Европскиот и шпански шампион Реал Мадрид реши во новата сезона да влезе со интересна промена, па по 19 години повеќе нема да соработува со Ауди.

Ауди реши да се повлече од дел од клубовите, а еден од нив беше Реал Мадрид, па во иднина ќе му се посвети само на Баерн Минхен. Реал, од друга страна, веќе си договори нов клупски спонзор, а тоа е ривалот на Ауди, БМВ кој од следната недела ќе го спонзорира шампионот.

Фудбалерите на Реал во иднина ќе ги возат автомобилите на БМВ, кој е европски лидер во продажба на луксузни автомобили.

БМВ во моментов е спонзор и на Милан, но нема дилема дека и Реал ќе биде голем предизвик за компанијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кеси: Не можев да и кажам „не“ на Барселона

Барселона денес и официјално го претстави новото засилување, Франк Кеси, кој доаѓа од Мила…