Дома Останати Ракомет Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во животот.

Откако неколку дена беше во вештачка кома колегата на Никола Митревски од Порто неговото срце не ја издржа борбата.

Ракометниот и спортскиот свет е во шок по оваа втора трагедија во само една недела, откако претходно после натпревар почина легендарниот Сарачевиќ.

Порто експресно донесе „единицата“ која ја носеше Кинтана да биде повлечена од употреба и така да оддаде почит на својот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскио…