Дома Фудбал Останато Поранешниот фудбалер на Ливерпул направи скандал во Германија: Одбил да патува со тимот затоа што не бил стартер

Поранешниот фудбалер на Ливерпул направи скандал во Германија: Одбил да патува со тимот затоа што не бил стартер

Германскиот фудбалски клуб Вердер денеска соопшти дека играчот од средниот ред Наби Кеита не отпатувал на дуелот против Баер Леверкузен во Бундеслигата само затоа што немало да биде стартер.

Вердер најави дека Кеита ќе се соочи со последици поради одбивањето да патува со тимот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Откако Наби вчера дозна дека нема да игра од самиот почеток, реши да се врати дома. Утре ќе разговараме со него и неговите агенти за последиците и како понатаму“, изјави спортскиот директор на Вердер, Клеменс Фриц.

Кеита минатата година пристигна во Вердер Бремен од Ливерпул, но поради честите повреди одигра само пет натпревари.

Леверкузен го победи Вердер 5:0 и со тоа ја обезбеди титулата германски шампион, прва во својата клупска историја долга 119 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…