Дома Македонски спорт Мак фудбал Поранешниот тренер на Силекс и Вардар е наследникот Мухарем Бајрами во Ѓорче!

Поранешниот тренер на Силекс и Вардар е наследникот Мухарем Бајрами во Ѓорче!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Поранешниот тренер на Силекс и Вардар, Горан Симов е наследникот на Мухарем Бајрами на клупата на Македонија Ѓорче Петров.

Симов утрово беше промовиран, веднаш по натпреварот во кој „лавовите“ за викендот останаа непоразени против лидерот Струга Трим Лум.

Во овој момент тимот од Ѓорче се наоѓа на седмата позиција со 26 бода и не е во опасност од испаѓање, но амбициите на клубот пред почетокот беа најмалку борба за излез во Европа.

„Освојувачот на првиот куп од 2006 година како голман, сега доаѓа како шеф на стручниот штаб“, објавија „лавовите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кошаркарите…