Дома Останати Ракомет Поранешниот вардарец Кевин Њокас ќе игра во Саудиска Арабија

Поранешниот вардарец Кевин Њокас ќе игра во Саудиска Арабија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Поранешниот ракометар на Вардар Кевин Њокас кариерата ќе ја продолжи на Блискиот Исток.

Нов клуб на Кевин ќе биде Ал Ахли од Саудиска Арабија, клуб со големи амбиции. Откако го напуштија Вардар Кевин заедно со неговиот брат Оливие беа дел од Ал Наџма и со овој клуб играа на Заливскиот Куп и Азиското првенство.

Со клубот од Бахреин го освоија Заливскиот куп, а двајцата по добрите настапи пред два месеци дебитираа за репрезентацијата на Конго. Освен Вардар во минатото Кевин го носеше дресот на Бенфика, Гумерзбах, Гепинген, Шамбери и ПСЖ.

Во еден период беше дел и од репрезентацијата на Франција за која собра 40 натпревари.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шок во ракометниот свет: Хансен на пауза од ракометот поради голем стрес

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Од данска пристигнув…