Дома Останати Ракомет Поранешната вардарка Андреа Пенезиќ става крај на кариерата

Поранешната вардарка Андреа Пенезиќ става крај на кариерата

Најдобрата ракометарка во историјата на Хрватска и поранешен член на ЖРК Вардар од 2014 до 2018 година, Андреа Пенезиќ стави крај на кариерата.

Во овој момент таа настапува за Сиофок, а самата објави дека на крајот од сезоната ќе стави крај на кариерата.

„Минатата сезона кажав дека ќе биде крај, меѓутоа се предомислив. Но, овој пат е навистина крај, без разлика како ќе играм доста е. Сакам повеќе да се посветам на моето семејство“, изјави Пенезиќ која во Вардар имаше голем успех.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Дибиров: Вардар ми помогна мене, сега дојде ред да му вратам!

Тимур Дибиров имаше интервју за „7метри“, тој зборуваше на неколку интересни теми, но пора…