Дома Фудбал Поранешен играч на Манчестер Јунајтед осомничен за кражба во Бразил

Поранешен играч на Манчестер Јунајтед осомничен за кражба во Бразил

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед се наоѓа под истрага за перење пари.

Според информациите од Бразил, Андерсон е еден од осуммте луѓе кои се осомничени за перење пари со криптовалути, со што државата ја оштетеле за 5.5 милиони евра.

Освен тоа, според пишувањето на Глоба, ова група е осомничена за кражби и учество во криминални организации. Во станот на Андерсон бил извршен претрес во истрагата која трае веќе некое време.

Поранешниот играч на Јунајтед со криптовалути се занимава во последните две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…