Дома Македонски спорт Пораз за Шкендија од Динамо Киев, тетовци без победа се враќаат од Анталија

Пораз за Шкендија од Динамо Киев, тетовци без победа се враќаат од Анталија

Tимот на Шкеднија без победа ќе се врати од Анталија.

Денес тимот од Тетово беше поразен на четвртиот тест во кој играа против украинскиот шампион Динамо Киев. Шкендија беше достоен противник во поголем дел од мечот, но прими еден гол кој беше доволен да го реши победникот.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Богдан Легнев по асистенцијата од Олександар Aндриевски. Во претходните два натпревари Шкендија одигра реми со Зорја и Каисар и изгуби од тимот на Десна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Драган Бајиќ е новиот селектор на кошаркарите

Раководството на кошаркарската федерација на Македонија денес птоврди дека Драган Бајиќ ќе…