Дома Македонски спорт Порази на нашите боксери во квалификациите на „Белградски победник 2019“

Порази на нашите боксери во квалификациите на „Белградски победник 2019“

0

Јасин Љама и Гоце Јанески се поразени на првиот натпреварувачки ден на меѓународниот боксерски турнир „Белградски победник 2019“ во Србија.

Во категоријата до 60 кг, Јасин Љама загуби на поени од турскиот боксер Хакан Доган. Љама одлично се бореше, беше рамноправен, но пресуди искуството на репрезентативецот на Турција. Вториот наш претставник , Гоце Јанески, во категоријата до 69 кг, загуби од Јарслав Самофалов од Украина со прекин односно технички нокаут пред крајот на првата рунда.

Денеска настапува Арсим Етеми во категоријата до 75 кг, за противник го има Ван Дер Пас-Макс од Холандија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Почнува пријавувањето за „Скопје трча 10К“

Од денес стартува пријавувањето за трката „Skopje Run 10K“ која ќе се одржи на 6 октомври.…