Дома Македонски спорт Поради трансферот Јаховиќ ја напушти Малатија еден ден пред трагедијата, сега испрати порака (ФОТО)

Поради трансферот Јаховиќ ја напушти Малатија еден ден пред трагедијата, сега испрати порака (ФОТО)

Турција утрово ја погоди силен земјотрес од 6.8 степени, епицентарот на земјотресот бил во градот Елазиг кој е на 100 километри од Малатија.

Македонскиот фудбалер Адис Јаховиќ првиот дел од сезоната настапуваше токму во клубот од овој град, Малатијаспор. Јаховиќ вчера го комплетираше трансферот во Анталијасор. Малатија е еден од најпогодените региони, па Јаховиќ со трансферот избегна да биде во градот за време на трагедијата.

Преку социјалните мрежи Јаховиќ се сочуствува со луѓето од Елазиг и Малатија во овие тешки моменти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…