Дома Фудбал Англија Полуфинале во Карабао купот: Сити против Јунајтед на почетокот од годината

Полуфинале во Карабао купот: Сити против Јунајтед на почетокот од годината

Потврдени се датумите и паровите за полуфиналето во англискиот Карабао Куп, односно повеќе познат како Лига Куп.

Дербито го играат градските ривали од Манчестер на „Олд Трафорд“, а сега е потврдено дека тој дуел ќе се игра на 6. јануари од 20:45 часот. Во второто полуфинале Тотенхем на свој терен ќе биде фаворит против Брентфорд, овој натпревар се игра на 5. јануари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Поради пандемијата со коронавирусот одлучено е во полуфиналето да се игра само еден натпревар, а во случај да нема победник ќе се изведуваат пенали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…