Дома Фудбал Останато ПОЛУВРЕМЕ: Работнички во негатива од два гола, Шкупи без голови (видео)

ПОЛУВРЕМЕ: Работнички во негатива од два гола, Шкупи без голови (видео)

0

Екипата на Работнички уште во првите 15 минути прими два гола на гостувањето против Хонвед, додека мрежите мируваат на дуелот Шкупи – Ренџерс.

Најпрво уште во 6-та минута Филип Холендер ја искористи големата грешка на одбраната, а десет минути подоцна истиот фудбалер зголеми на 2:0.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…