Дома Македонски спорт Мак фудбал Полувреме: Вардар во негатива во Ереван поради среќниот гол на Конате (видео)

Полувреме: Вардар во негатива во Ереван поради среќниот гол на Конате (видео)

0

Maкедонскиот претставник во квалификациите од Лигата на Европа, Вардар има негатива на полувремето против тимот на Пјуниќ од 0:1.

Домаќинот до предност стигна во 28 минута после среќниот гол на Мохамед Конате.

Еден од фудбалерите на Пјуниќ упати удар кон голот на Гачевски, но на патот до мрежата топката го погоди Конате и го промени правецот.ж


Следете го Sportski.mk и на


Фото: ФК Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Пандевци“ не го даваат врвот, Ибраими во 94-та минута ја „извади“ Шкендија

Денес во рамките од шестото коло во македонската прва фудбалска лига со почеток од 15:30 ч…