Дома Топ вести Покетино го сака Дибала во Челзи

Покетино го сака Дибала во Челзи


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Маурисио Покетино најверојатно ќе биде нов менаџер на Челзи, а Аргентинецот ќе добие одврзани раце да направи тим по своја мерка.

Англиските медиуми пренесуваат дека најголема желба на Покетино е неговиот сонародник Пауло Дибала, кој има одлична сезона во Рома.

Дибала има договор со Рома до 2025 година, но и клаузула од 12 милиони евра доколку „волчицата“ не игра во Лигата на шампиони.

Дибала вети дека ќе остане во Рома ако клубот обезбеди учество во Лигата на шампиони, а тоа може да се случи само ако „волчицата“ победи во финалето и ја освои Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…