Дома Фудбал Англија Покетино во голема дилема: ПСЖ подготви 120 милиони за ѕвездата на Тотенхем!?

Покетино во голема дилема: ПСЖ подготви 120 милиони за ѕвездата на Тотенхем!?

0
psg

Англиски „Дејли Експрес“ пишува дека ПСЖ подготвиле понуда од 120 милиони за играчот за врска на Тотенхем, Кристијан Ериксен.

Ова не е првпат да се споменуваат Парижаните и нивниот интерес за Данецот, но се верува дека Томас Тухел е голем фан на Ериксен и посакал да го види на „Паркот на принцовите“.

Сепак, проблем претставува и тоа што Тотенхем нема вистинска алтернатива за одличниот плејмејкер, а преодниот рок на Островот заврши, па не можат да најдат замена за него.

Ериксен уште го нема продолжено договорот со екипата од Лондон, а тренерот Маурицио Покетино јасно кажа дека не смее да продава играчи до јануари.


Следете го Sportski.mk и на


Сепак, за тоа ќе одлучи сопственикот на Тотенхем, кој би можел на крајот да ја прифати понудата на екипата од Париз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…