Дома Фудбал Италија Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби, а најсериозен е интересот на Милан.

Милан на лето сигурно ќе се раздели со Стефано Пиоли, па веќе ја започна потрагата по негова замена.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Италијанскиот стратег пред две сезони го донесе Скудетото за „росонерите“, меѓутоа сезонава не ги оправда очекувањата па клубот реши да прави на лето тренерска смена.

Милан веќе ја започнал потрагата по негов наследник, а на врвот на листата желби е Роберто де Зерби.

Де Зерби со неговиот Брајтон е апсолутен хит во Премиер лигата, игра одличен фудбал и остварува феноменални резултати.

Италијанецот добива комплименти и од неговите колеги, па се очекува на лето да направи чекор напред во кариерата, а никогаш не криел дека сака да се врати во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…