Дома Фудбал Познат судијата за Ел Класико

Познат судијата за Ел Класико

Матеу Лахос ќе го суди еден од највозбудливите натпревари во Пирмера, дербито помеѓу Реал Мадрид и Барселона.

„Ел Класико“ на програмата е на 10-ти април и може да биде одлучувачко за исходот на сезоната во Примера.

Барселона ќе му гостува на Реал со два бода предност на табелата. Каталонците се само еден бод зад лидерот Атлетико Мадрид, па јасно е дека ова дерби има исклучително значење.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…