Дома Фудбал Познато колку ќе инкасира Динамо Загреб од пласманот во осминафиналето на ЛЕ

Познато колку ќе инкасира Динамо Загреб од пласманот во осминафиналето на ЛЕ

Екипата на Динамо Загреб каде настапуваат и нашите репрезентативци Адеми и Ристовски обезбедија пласман во осминафиналето на ЛЕ.

Тие синоќа со победата од 1:0 и вкупни 4:2 го елиминираа Краснодар и обезбедија пласман во осминафиналето.

Хрватите во досегашниот дел од натпреварувањето заработиле вкупно 11 милиони евра, а во случај да се пласираат во четвртфиналето ќе инкасираат дополнителни 1.5 милиони евра.

Ова е уште еден доказ дека хрватскиот гигант знае како се работи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…