Дома Останати Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Реванш борбата за титулата светски шампион во тешка категорија помеѓу Тајсон Фјури и Деонтај Вајлдер ќе се одржи ноќта измеѓу сабота и недела.

Шампионот Вајлдер и предизвикувачот Фјури прв пат се сретнаа во декември 2018 година, тогаш во одличен меч не видовме победник.

„Јас те вратив. Немој тоа да го заборавиш. Планираше да си наштетиш. Те вратив во боксот, те вратив на големата сцена“, му зборуваше Вајлдер на Фјури на соочувањето.

Заработката од борбата борците ќе ја делат на половина и веќер е потпишан договор и за трета борба според кој обедникот од таа ќе заработи 60%.

За оваа борба двајцата наводно ќе поделат по 25 милиони долари, додека победникот ќе ги добие парите од преносот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Разочарување: Кабиб откри дека УФЦ бара нов противник за Фергусон

Кабиб Нурмагомедов преку својот Инстаграм профил каде што се вклучи во живо откри дека УФЦ…