Дома Македонски спорт Мак фудбал Познато кога се пуштаат во продажба влезниците за натпреварот со Косово

Познато кога се пуштаат во продажба влезниците за натпреварот со Косово

Mакедонија на 26. март ја очекува полуфиналето против Косово и интересот за овој натпревар е огромен, очекувањата се Арената после подолго време да биде исполнета до последното место.

Билетите за овој натпревар во продажба ќе бидат пуштени од 2. март преку продажната мрежа на „МК Тикетс“.

Сите навивачи ќе можат да купат влезница по цена од 300 и 400 денари. Секој навивач ќе може да купи само еден билет и ќе биде персонализиран со име и презиме и број на лична карта поради препораките за безбедност од МВР. Она што е важно за влезниците кои ќе се продаваат во продажните места, не онлајн е што секој ќе мора да се појави лично за да ја купи влезницата. Нема да има опција како до сега еден човек со неколку лични карти да може да купи повеќе влезници.

Натпреварот се игра на 26. Март во 20:45 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хуман гест на Несторовски: Донираше пари за прилепската болница

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски, ја покажа својата големина и над…