Дома Фудбал Познато кога се враќа Дембеле на терените!

Познато кога се враќа Дембеле на терените!

0

Најскапото засилување во историјата на Барселона, Осман Дембеле нема да се врати на терените оваа календарска година.

Францускиот репрезентативец заработи тешка повреда на еден од првите натпревари за новиот клуб и мораше да биде опериран.

Сега докторите кои ја следат неговата рехабилитација потврдија кога точне Дембеле ќе се врати на терените.

„Рехабилитацијата течи добро, но мораме да бидеме внимателни и да ја следиме првичната прогноза. Според неа играчот ќе се врати на терените во јануари“, изјави докторот Орава.

Потсетуваме, Барселона за неговиот потпис плати рекордни 105 милиони евра кои со бонуси можат да достигнат и до 150 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Фудбал

Проверете

Марадона се обрати и откри кога последен пат конзумирал дрога

Диего Армандо Марадона им се обрати на своите фанови преку својот Фејсбук профил. Според м…