Дома Топ вести Познато зошто играчите на Барса не беа на церемонијата, Иниеста им се извини на „кралевите!

Познато зошто играчите на Барса не беа на церемонијата, Иниеста им се извини на „кралевите!

0

Фудбалерите на Барселона и понатаму се наоѓаат во центарот на вниманието, поради бојкотот на гала свеченоста на ФИФА.

Фудбалерите на Барса си навлекоа непотребен негативен публицитет со ваквиот потег, па готово сите медиуми и целата спортска јавност го осуди ваквиот потег на Каталонците.

Официјалната верзија од Барселона е тоа дека играчите се подготвуваат за мечот од Купот на Кралот. Сепак според шпанските медиуми проблемот е во тоа што играчите се скарале со челниците на клбот и на овој начин сакале да покажат дека не ги извршуваат сите задачи од клубот.

Според пишувањата на „Марка“, Андрес Иниеста им се јавил на играчите на Реал Мадрид и им се извинил за отсуството.

Капитенот на Барселона разговарал со колегите од репрезентацијата и им соопштил дека одлуката да не се појават на церемонијата во Цирих нема никаква врска со нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…