Дома Фудбал Лига на шампиони Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подоцна.

Финалниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул ќе започне со 30 минути задоцнување бидејќи сите навивачи не влегле навреме на стадионот.

Сепак сигурно, ништо нема да не спречи да уживаме во најдобриот фудбал вечерва за крај на одличната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…