Дома Фудбал Англија Познато е кога ќе се вратат фановите на стадионите во Англија

Познато е кога ќе се вратат фановите на стадионите во Англија

Фановите во Англија ќе можат да се вратат на стадионите од 17-ти мај, ако сите неопходни услови се обезбедени, објави премиерот Борис Џонсон.

Максималниот број на навивачи кои можат да присуствуваат на еден натпревар е 10.000 или ¼ од капацитетот на стадионот. Кај помалите стадиони лимитот ќе биде 4.000 или една половина од капацитетот.

Тоа значи дека во натпреварите од Премиер лигата фановите ќе можат да се вратат во последното коло, кое на програмата е на 23 мај. На 21 јуни предвидено е уште поголемо опуштање на мерките.

Ова значително г и зголемува шансите Британија да ги организира сите натпревари од Европскто првенство кое ќе се игра во јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…