Дома Македонски спорт Мак фудбал Познати полуфиналните парови во Купот

Познати полуфиналните парови во Купот


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Денес се одржа ждребот за полуфиналните парови за фудбалскиот Куп на Македонија.

Лидерор на табелата Струга Трим Љум ќе ги одмери силите против екипата на Силекс.

Во вториот полуфинален дуел, Шкендија за противник ќе го има тимот на Македонија ЃП.

Полуфиналните мечеви ќе се играат на 5 април 2023 година, ќе се игра еден натпревар и доколку нема победник во регуларниот дел ќе одлучуваат пеналите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …