Дома Топ вести Позната најголемата трансфер желба на Милан

Позната најголемата трансфер желба на Милан

Италијанските медиуми пренесуваат дека примарна цел на Милан ова лето е ѕвездата на Челзи, Хаким Зијех.

Зијех минатото лето пристигна во Челзи како големо засилување од Ајакс, но не успеа да го покаже својот квалитет, а новиот тренер Томас Тухел не смета сериозно на него.

Таквата ситуација сакаат да ја искористи италијанскиот гигант Милан, кој во Зијех гледа идеален наследник за Чалханоглу.

Челзи е спремен да го пушти, но за неговата слобода бара 30 милиони евра. Од друга страна Милан сака да го донесе на едногодишна позајмица со право на откуп.

Агентот е во постојан контакт со „росонерите“, а Зијех веќе дал согласност за трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…