Дома Фудбал Позајмениот напаѓач на Евертон постигна лигашки гол после пост од 711 дена

Позајмениот напаѓач на Евертон постигна лигашки гол после пост од 711 дена

Напаѓачот на Евертон, Сандро Рамирез кој како позајмен играч настапува во дресот на Ваљадолид вчера ја прекина црната низа од две години без лигашки гол.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Имено, овој 24 годишен напаѓач постигна гол за Ваљадолид во победата над Мајорка од 3:0 во 94-тата минута. Овој фудбалер постигна гол во првенство после пауза од 53 натпревари или 711 денови.

Претходно Рамирез првенствен гол постигна во 2017 година кога во дресот на Малага погоди против Селта.

Од тогаш погодуваше само во куп натпреварите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…