Дома Останати Тенис Поен за уживање: Алкараз и Синер ја воодушевија публика! 🎥

Поен за уживање: Алкараз и Синер ја воодушевија публика! 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Јаник Синер во Мајами го победи Карлос Алкараз со 2:1 во сетови и така обезбеди финале на Мастерсот во Мајами.

Станува збор за двајца тенисери пред кои претстои блескава иднина, а покрај големата борба на теренот понудија и неколку фантастични поени.

Еден поен посебно се издвојува и траеше неколку секунди, Алкараз на неколку пати успеа да се одбрани од тешки позиции, но сепак на крајот поенот му припадна на Италијанецот.

Дефинитивно поен за уживање!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

„Сакаш ли да мо*ам на терен?“ – тенисер беснееше на Ролан Гарос 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Aвстралискиот тенис…