Дома Фудбал Англија Податок со кој Роналдо повторно ги воодушеви сите

Податок со кој Роналдо повторно ги воодушеви сите

Роналдо после 12 години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде статусот на лидер на „црвените ѓаволи“.

Роналдо на три натпревари постигна 4 гола, но сепак поради еден друг податок успеа да го импресионира фудбалскиот свет.

Иако има 36 години, сепак Роналдо успеа да истрча со брзина од 32.51 километар на час. Беше побрз од сите, а зад него е Арон Ван-Бисака со спринт со брзина од 32.41 километар на час.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи против северот на Италија: Ние Наполитанците, сме сите Африканци!

После расистичките испади на навивачите на Фиорентина неодамна кои го навредуваат Калид Ку…